اخبار سایت اخبار گنبد - کد خبر : 25 مورخ:[1394-10-13 00:06:01]
نرخ بیکاری در گلستان به ۱۰.۴ درصد رسید

نرخ بیکاری در گلستان به ۱۰.۴ درصد رسید

استاندار گلستان از کاهش نرخ بیکاری در استان به ۱۰.۴ درصد خبرداد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، حسن صادقلو، عصر پنجشنبه، در حاشیه مراسم کلنگ زنی استخر الغدیر رامیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نرخ بیکاری در بدو ورود ما ۵.۸ درصد اعلام شده بود، ولی پس از راستی آزمایی عدد ۱۳.۷ مشخص شد و اکنون تا پایان تابستان عدد فوق ثبت شده است.

وی ادامه داد: نقشه راه استان به لحاظ اقتصادی، فرهنگی و امنیتی تدوین شده است و با ما یا بدون ما اجرایی می شود. لازم است که بگوییم در استان گلستان طی دو سال و نیم اخیر چهار هزار و ۵۰۰ پروژه افتتاح و کلنگ زنی شده است که آنها هم به پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد رسیده اند.

صادقلو با اشاره به تدوین سند ۱۴۰۴ و سند جامع ۱۴۲۰ در گلستان، گفت: در بخش خصوصی، مبلغ ۱۷ هزار میلیارد ریال خارج از طرح های بزرگ استان هزینه کرده ایم و برای حدود ۱۰ هزار نفر اشتغال در تمامی بخش ها، ایجاد کرده ایم.

استاندار گلستان افزود: ۳۲ پروژه مهم را در بحث سند تحول استان اجرایی می شود. راه آهن گلستان که با هزینه ۷۶۰ میلیارد ریالی به سرانجام رسید یکی از آنان بوده و در تلاش هستیم کریدور دریایی و بندردریایی داشته باشیم.

صادقلو از بازگشت مصوبه منطقه آزاد گلستان به مجلس با امضای ۵۰ نماینده مجلس خبرداد و گفت: منطقه آزاد گلستان، بزرگترین منطقه آزاد کشور است که مساحتی حدود ۱۲۰ هزار هکتار را شامل می شود.

استاندار گلستان تصریح کرد: تا هفته دولت راه آهن گلوگاه- گرگان با هزینه ۹۰۰ میلیارد ریالی عملیاتی می شود. همچنین ظرفیت ذخیره سازی گندم در گلستان را به یک میلیون تن رسانده ایم، تا از ارزش افزوده این کار به بهترین نحو استفاده کنیم.

 وی به طرح کارورزی فناوری اطلاعات استان اشاره کرد و گفت: از پنج هزار نفری که در بحث ict ثبت نام کرده بودند، دو هزار و ۲۱۰ نفر آموزش های لازم را دیدند و بعضی از آنان تعاونی تشکیل داده و از مزایای این طرح استفاده می کنند.

صادقلو در پایان با اشاره به این موضوع که در کشور بیش از سه میلیون کارمند داریم و ۸۵ درصد درآمد کشور بابت حقوق آنان هزینه می شود، گفت: هر شغل صنعتی ۲۵ میلیون تومان هزینه دارد و باید از تقابل حرفه و علم پرهیز کرده و تلاش کنیم ایده ها را به فن آوری تبدیل کنیم.

» برچسب ها :

Go to TOP
سایت ساز خبری : فارس خبر