اخبار سایت اخبار گنبد - کد خبر : 29 مورخ:[1394-10-13 00:55:01]
حضور چشمگیر یاران قره جه طیار

حضور چشمگیر یاران قره جه طیار

محله قدیمی خالدنبی یکی از سیاسی ترین محلات گنبد است مخصوصا از مجلس چهارم با کاندیداتوری شهید اترک طیار تا حال حاضر کانون فعالیت های سیاسی – اجتماعی بوده است.

محله قدیمی خالدنبی یکی از سیاسی ترین محلات گنبد است مخصوصا از مجلس چهارم با کاندیداتوری شهید اترک طیار تا حال حاضر کانون فعالیت های سیاسی – اجتماعی بوده است.

قره جه طیار برادرزاده آن شهید والامقام که از محبوبیت خاصی در نزد اقشار مختلف مردم واقع است حرکتی انجام داد که در نوع خود بی نظیر بود.

وی که چندی پیش بر اثر تصادف آسیب دیده بود دو باره با الطاف خدا و دعای خیر مردم بهبود یافت. به همین سبب به شکرانه این صحت و عافیت و همچنین بزرگداشت میلاد حضرت رسول (ص) مفخر عالمیان و صفوت آدمیان و تکریم هفته وحدت ضیافتی بزرگ ترتیب داد که در آن حضور یاران و حامیان و اقشار مختلف مردم چشمگیر بود.

به بهانه این ضیافت معنوی تشکیلات اترک طیار در منزل گرگان طیار گرد هم آمدند.

b_250_250_16777215_00_images_photo_2016-01-01_19-01-53.jpg

در این مراسم که اقشار مختلف مردم از جمله روحانیون و فرهنگیان و دانشجویان و کسبه و اصناف و همچنین روستاییان حضوری گرم و با نشاط داشتند.

قره جه طیار فعال سیاسی گنبدی سخنانش را با شعری زیبا در باره وطن آغازکرد و گفت:

ای عزیز وطنمیز ایران سانگا سلام

سپس میلاد پیامبر و گرامیداشت هفته وحدت را تبریک گفت و افزود: بار دیگر انتخاباتی مهم و حساس را در پیش داریم. به توصیه رهبر معظم انقلاب لبیک می گوییم و در هفتم اسفند در انتخابات مجلس و خبرگان مشارکت حداکثری می یابیم .

این کارشناس ارشد علوم سیاسی اظهار داشت: اتتخابات هدیه انقلاب است و مجلس نعمتی است که انقلاب به ما داده است و آن را قدر بدانیم.

طیار گفت: مجلس در نظام جمهوری اسلامی جایگاه بلندی دارد به قول امام مجلس عصاره ملت است اگر مجلس ا به یک انسان تشبیه کنیم می توانیم به قلب انسان مانند کنیم و کسانی شایسته راهیابی به بهارستان هستند که از توانمندی های لازم برخوردار باشند. کسانی که مشکلات مردم را کاملا درک کنند

وی سخنانش را باز با شعری زیبا به پایان برد:

ترکانه من / صداقت من / ساده من . . .

قبل از وی احمد قزلجه سخنگوی شهید اترک طیار به تریبون رفت و پس از قرائت شعری گفت: شهید اترک طیار آرزو داشت که به یک جریان سیاسی تبدیل شود و امروز این حرکت درراستای آن هدف والا است.

وی افزود: شهید اترک در تریبون مجلس این شعر پرمعنای مختومقلی را می خواند:

کیم نان تاپماز ایماگه / کیم دون تاپماز گیماگه . . ..

در این شعرهمه چیز است.

قزلجه اظهار داشت: ما ترکمنها انتخابات را قدر بدانیم و از آن استفاده کنیم. هر چه مشارکت مردم پای صندوق های رای بیشتر باشد ضریب موفقیت ما افزایش می یابد.

وی افزود: نماینده وظایف سنگینی همچون قانون گذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون را بر عهده دارد. قزلجه سخنانش را قرائت شعری به پایان برد:

صحراییم ینه ده دوغول مرد اوغول

b_250_250_16777215_00_images_photo_2016-01-01_19-01-32.jpg

 

در حاشیه :

قره جه طیار در حالیکه دو عصا بر دست داشت  در مراسم حاضر بود.

با تصادف قره جه طیار برخی ها گمان میکردند که وی از ادامه رقابت ها باز می ماند ولی قره جه طیار با ثبت نام و برگزاری این ضیافت تردید ها را شکست و با قدرت وارد گود انتخابات شد.

به نظر صاحبنظران این ضیافت در واقع استارتی قوی بود که قره جه طیار وزن سیاسی اش را به رخ رقبا نشان داد.

مجری مراسم عبدی مختومی بود که صدایی رسا داشت و یادآور صدای عطا کر گوینده معروف ترکمن بود.

حضور علی پورمندی رئیس شورای شهر گنبد در این مراسم

حضور جمعی از اعضای انجمن شعر و ادب میراث گنبد

جمعی از فعالان کلاله و روستاهای بخش مرکزی گنبد و نواز مرزی نیز حضور داشتند.

در این ضیافت باشکوه که وزن سیاسی قره جه طیار را به رخ رقبا نشان داد فعالانی چون قیوم آق آتابای - نورنیاز آق - ناصر طیار و . . .. زحمات زیادی کشیدند. 

 

 

 

» برچسب ها :

Go to TOP
سایت ساز خبری : فارس خبر