اخبار سایت اخبار گنبد - کد خبر : 37 مورخ:[1394-10-22 12:47:01]
۱۸ هزار پورت اینترنت پرسرعت در گنبدکاووس

۱۸ هزار پورت اینترنت پرسرعت در گنبدکاووس

رئیس شرکت مخابرات شهرستان گنبدکاووس گفت: ۱۸ هزار پورت اینترنت پرسرعت (ADSL) در شهرستان گنبدکاووس فعال است که ۱۲ هزار و ۳۰۰ مشترک در حال بهره‌برداری است.

 
 

 رمضان خسروی اظهار داشت: از سال 88 شرکت مخابرات از بدنه دولت جدا و خصوصی شد و از اعتبارات دولتی استفاده نمی‌کند و به صورت خودگردان اداره می شود و در حال حاضر 18 هزار پورت اینترنت پرسرعت (ADSL) در شهرستان گنبدکاووس داریم که 12 هزار و 300 مشترک در حال بهره‌برداری است.

وی افزود: از این تعداد 55 درصد مشترکین اینترنت شرکت مخابرات و 45 درصد از دیگر شرکت‌های دارای مجوز اینترنت کاربری دارند.

رئیس شرکت مخابرات شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: شرکت مخابرات شرکت پویایی است که به صورت سالیانه تقاضاهای عمومی مردم را رصد کرده و در قسمت تلفن ثابت، اینترنت پر سرعت، همراه اول و ارتباطات سیار هر ساله مبالغ بسیار زیادی در امر توسعه ارتباطات هزینه می‌کند.

خسروی اظهار کرد: از سال 90 تاکنون شهرستان گنبدکاووس حدود 18 هزار پورت تلفن ثابت و 10 هزار پورت اینترنت پرسرعت به مردم واگذار کرده و این خود نشان از پویایی شرکت مخابرات در امر واگذاری ارتباطات به مردم منطقه دارد.

به گفته وی، در همه روستاهای شهرستان گنبد که دارای شبکه کابلی است اینترنت پرسرعت برقرار است و در تعدادی از روستاهای گنبدکاووس علاوه بر تلفن ثابت از تلفن سیار (GSM) روستایی خدمات‌دهی می‌شود که این امکانات تعرفه بسیار ارزان قیمت و مشابه تلفن ثابت در شبکه ثابت تلفن کشور استفاده می‌شود.

رئیس شرکت مخابرات شهرستان گنبدکاووس افزود: تعداد 5 سایت (GSM) روستایی برای رفاه روستائیان و همچنین ساکنین شهر گنبد نصب شده و در حال خدمات‌دهی است.

خسروی تصریح کرد: هر ساله با توجه به عدم استفاده شرکت مخابرات از اعتبارات دولتی با وجود افزایش هر ساله تورم در بخش دستمزد و ملزومات و فشار سنگین هزینه‌های نگهداری شبکه شرکت مخابرات استان گلستان با بررسی درخواست‌ها و نیازهای شهرستان مبادرت به اعطای اعتبارات لازم در بخش توسعه شبکه مخابرات از محل درآمد‌های خود کرده که آمار افزایش مشترکین در بخش تلفن ثابت، اینترنت و همراه گواه انجام هزینه‌‌های مورد اشاره است.

وی تاکید کرد: در بخش اینترنت پرسرعت اداره مخابرات شهرستان با دیگر شرکت‌های خصوصی واگذار کننده اینترنت در شهرستان همکاری لازم را داشته و مطابق با قوانین سازمان تنظیم و مقررات مخابرات کشور با آنان رابطه تنگاتنگی ایجاد کرده است.

خسروی گفت: تعداد مشترکین تلفن ثابت در شهرستان گنبدکاووس بیش از 100 هزار شماره تلفن است.

رئیس مخابرات شهرستان گنبدکاووس اظهار کرد: برای رفع نیاز‌های مخابرات مردم شهرستان در نقاط دارای کم امکانات مخابراتی و اینترنت برای سال 94 و 95 تعداد 17 دستگاه کافوی نوری تخصیص یافته و تعداد 8 هزار تلفن ثابت و 3500 اینترنت پرسرعت به ظرفیت شهرستان افزوده می‌شود که این پروژه آغاز شده و تا 6 ماه آینده امیدواریم به بهره‌برداری می‌رسد.

منبع: تسنیم

» برچسب ها : , پورت , پورت فعال , اینترنت گلستان , پورت , پورت فعال , اینترنت گلستان

مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
سایت ساز خبری : فارس خبر